wtorek, 23 lipca 2019

Jak tankować taniej?


Oszczędzanie na paliwie
W tym wpisie chciałbym przedstawić kolejną możliwość tańszego tankowania. O ile poprzedni tekst dotyczył jedynie stacji paliw marki Orlen, to tutaj mamy do czynienia z dowolnie wybraną przez nas stacją. Ale i tutaj są pewne ograniczenia. Organizatorem promocji "Tankuj korzyści - zwrot za paliwo" jest Toyota Bank.


Okres promocji

Promocja trwa od 1/07/19 do 30/06/20.

Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem promocji może być osoba, która jest posiadaczem konta i karty płatniczej w Toyota Bank. Jeżeli spełniasz te warunki to należy zarejestrować się w promocji i pobrać na swój telefon aplikację "Tankuj korzyści", a następnie udostępnić w niej skan swojego dowodu rejestracyjnego.

Zasady udziału w promocji

Nagroda w postaci premii to nic innego jak zwrot wydatków dokonanych na stacjach paliw. Jej wysokość to od 5 % do 10 % w zależności od spełnienia następujących warunków:
 • w wysokości 5%, jeśli spełni łącznie następujące warunki: a) Jest posiadaczem samochodu dowolnej marki innej niż Toyota, Lexus;  b) Średnie saldo Konta w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 1 000 zł; c) Średnie saldo oszczędności w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 10 000 zł; d) Kwota dokonanych Transakcji dowolnych w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 500 zł. 
 • w wysokości 5%, jeśli spełni łącznie następujące warunki: a) Jest posiadaczem samochodu marki Toyota, bądź Lexus,  b) Średnie saldo Konta w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 1 000 zł; lub c) Średnie saldo oszczędności w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 2 500 zł (słownie: dwa tysiące pięćset złotych).
 • w wysokości 5%, jeśli spełni łącznie następujące warunki: a) Jest posiadaczem samochodu marki Toyota, bądź Lexus oraz posiada aktywną umowę Finansowania z wykluczeniem Refinansowania; b) Średnie saldo Konta w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 1 000 zł; lub c) Średnie saldo oszczędności w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 2 500 zł. 
 • w wysokości 10%, jeśli spełni łącznie następujące warunki: a) Jest posiadaczem samochodu dowolnej marki innej niż Toyota, Lexus;  b) Średnie saldo Konta w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 3 000 zł; c) Średnie saldo oszczędności w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 50 000 zł; d) Kwota Transakcji dowolnych w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 1000 zł.
 • w wysokości 10%, jeśli spełni łącznie następujące warunki: a) Jest posiadaczem samochodu marki Toyota, bądź Lexus oraz posiada aktywną umowę Finansowanie z wykluczeniem Refinansowania; b) Średnie saldo Konta w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 1 000 zł; c) Średnie saldo oszczędności w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 10 000 zł; d) Kwota Transakcji dowolnych w miesiącu kalendarzowym wynosi minimum 500 zł.
Niezależnie od powyższych opcji warunkiem koniecznym jest co najmniej jedno logowanie do aplikacji "Tankuj korzyści" w miesiącu.

Nagroda

Maksymalna kwota premii dla jednego uczestnika  wynosi 50 zł miesięcznie. Bank wypłaci ją w formie przelewu na konto do 10-tego dnia roboczego każdego miesiąca po miesiącu, w którym spełnione zostały warunki promocji.

Oferty specjalne

Oprócz promocji "Tankuj korzyści - zwrot za paliwo" istnieje równoległa promocja związana z zakupem lub leasingiem nowego bądź używanego samochodu Toyota /Lexus w salonie sprzedaży  Toyota lub Lexus. W promocji "Tankuj korzyści - oferty specjalne" można uzyskać premię w wysokości 600 zł oraz bony paliwowe o wartości 500 zł. W celu otrzymania premii należy:
 • posiadać aktywną umowę konta w banku;
 • być uczestnikiem wyżej opisanej promocji ("Tankuj korzyści - zwrot za paliwo");
 •  dokonać zakupu z finansowaniem samochodu marki Toyota/Lexus nowego lub używanego w dowolnym autoryzowanym salonie sprzedaży Toyota lub Lexus na terenie RP po upływie 30 dni od dnia zawarcia umowy konta;
 • poinformować bank o fakcie zakupu z finansowaniem przy pomocy wiadomości wysłanej poprzez aplikację. 
Wypłata premii nastąpi w 12 równych comiesięcznych częściach (tj. 12 z 50 zł). Wypłata 1/12 części premii nastąpi w formie przelewu środków na konto, do 10-tego dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnione zostaną warunki promocji.

Aby zdobyć bony paliwowe należy:
 • posiadać aktywną umowę konta w banku;
 • być uczestnikiem wyżej opisanej promocji ("Tankuj korzyści - zwrot za paliwo");
 • dokonać zakupu dowolnego samochodu (nowego, bądź używanego) w salonie sprzedaży Toyota lub Lexus na terenie RP po upływie 30 dni od dnia zawarcia umowy Konta;
 • poinformować bank o fakcie zakupu samochodu, przy pomocy wiadomości wysłanej poprzez aplikację;
 • dokonać jednej transakcji na stacji paliw w okresie jednego miesiąca od momentu zakupu samochodu, będącego warunkiem otrzymania bonu paliwowego.  

Wypłata bonów paliwowych  nastąpi w formie przelewu środków na konto Uczestnika, w dwóch transzach, każda po 250 zł, w dwóch następujących po sobie miesiącach kalendarzowych do 10-tego dnia roboczego każdego miesiąca począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnione zostaną spełnione warunki promocji.


Warunki bezpłatności konta

Moto Konto wiąże się z opłatą miesięczną w wysokości 2,49 zł. Jest jedna klika sposobów na jej uniknięcie tj.:
 • utrzymywanie średniomiesięcznego salda na koncie w wysokości min. 1000 zł lub
 • utrzymywanie średniomiesięcznego salda na lokatach w wysokości min. 2500 zł lub
 • spłacanie rat finansowania Toyota Bank / Toyota Leasing.
Wydaje mi się, iż ten środkowy warunek jest najkorzystniejszy, tym bardziej iż bank cyklicznie premiuje zakładanie lokat wśród nowych i obecnych klientów. Posiadanie karty debetowej jest bezpłatne.
1 komentarz:

 1. Bardzo ciekawe, skorzystałem.
  Moja rodzina też była zachwycona.
  Zachęcam też do odwiedzenia mojej strony z ogłoszeniami, dzięki niej kupicie odpowiednie rzeczy.
  darmowe ogłoszenia Zapraszam

  OdpowiedzUsuń