środa, 17 lipca 2019

Pakiet korzyści z Santander Bank


Santander Bank należy do banków, które darzę szczególnym sentymentem. Stop. Powinno być BZWBK należy do banków, które darzę szczególnym sentymentem. A właściwie należałoby użyć formy "należał". Kojarzy mi się z kontem studenckim, zaś później do 30 lat, kończąc na taryfie Wydajesz & Zarabiasz. Wszystko to odległe czasy, które wspominam z rozrzewnieniem.  Jego kontynuatorem jest Santander Bank, które oficjalnie przejął BZWBK w 2018 roku. Nie zmieniła się jednak atrakcyjna oferta skierowana do klientów. Dzisiejszy wpis dotyczy głównie tych nowych i składa się z kumulacji kilku promocji. Aktualnie trwa promocja związana z założeniem konta (150 zł), z programem poleceń (80 zł), przeniesieniem wynagrodzenia (150 zł) i umową na kartę kredytową (280 zł). Wygląda nieźle, prawda? Ale to jeszcze nie wszystko.

150 zł za założenie konta

Promocja pt. "Mam Konto Jakie Chcę z premią" skierowana jest do osób, które nie posiadały konta w banku od 01/07/18.
Za przystąpienie do promocji rozumie się złożenie wniosku o konto (z kartą debetową i dostępem do usług bankowości elektronicznej) na stronie promocji. Wymagane są zgody na:
  • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych, w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
  • kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym,
  • kontakt telefoniczny w celu marketingowym,
  • zgodę na elektroniczny kanał kontaktu (EKK).
Jest na to czas do 31/08/19. Następnie na podstawie złożonego wniosku należy podpisać umowę najpóźniej do 15/09/19.
Za spełnienie powyższych warunków  otrzymamy pierwszą nagrodę: 50 zł w formie bonu do wykorzystania na zakupy w sieci sklepów Biedronka. Nagroda zostanie wysłana do 31/10/19 na adres e-mail podany we wniosku. W celu zgarnięcia drugiej nagrody, którą jest bon do wykorzystania na zakupy w sieci sklepów Biedronka w wysokości 100 zł, konieczne jest zapewnienie sumy wpływów na nowo utworzony rachunek w wysokości co najmniej 1.000 zł oraz wykonanie kartą co najmniej pięciu transakcji bezgotówkowych. To wszystko należy wykonać w ciągu 30 dni od aktywacji konta, najpóźniej do 15/10/19. Termin dostarczenie drugiej nagrody jest identyczny jak pierwszej tj. 31/10/19. Obie nagrody będą ważne do 31/07/20. Regulamin promocji.

80 zł za założenie konta z polecenia

Aby skorzystać z tej promocji trzeba być nowym klientem tj. nie mieć konta w banku od 1/05/18. W trakcie wnioskowania o konto należy umieścić kod polecenia obecnego klienta banku. W pierwszej kolejności zachęcam do skorzystania z kodu polecenia swojej rodziny lub znajomych. Gdyby ktoś jednak nie miał takiej możliwości to chętnie udostępnię swój kod wraz z ekstra niespodzianką (w tym celu proszę o kontakt za pośrednictwem e-mail). Zgodnie z regulaminem w trakcie wnioskowania powinniśmy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną jak również wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej (w celu rozliczenia nagrody). Po podpisaniu umowy wystarczy co najmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej banku lub bankowości internetowej oraz wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia rachunku. Nagroda w wysokości 80 zł zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków. Promocja twa do 30/09/19. Regulamin promocji.

150 zł za wpływ wynagrodzenia

Przystąpienie do tej promocji wymaga również statusu nowego klienta, tyle że w tym przypadku nie można mieć konta od 1/04/19.  Po finalizacji umowy (którą poprzedza wyrażenie szeregu zgód) należy wypełnić formularz przekazywania wynagrodzenia przez infolinię lub bankowość internetową (istotne jest, aby zrobić to w miesiącu otwarcia konta, a więc najlepiej od razu po jego uruchomieniu). Przez wynagrodzenia bank rozumie wpływ na konto osobiste z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczenia ZUS/KRUS lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski w okresie trwania promocji, w jednorazowej wysokości min. 1000 zł miesięcznie. Pierwszy przelew wynagrodzenia powinniśmy otrzymać w miesiącu następujący po miesiącu podpisania umowy lub kolejnym. I tak w ciągu trzech kolejnych miesięcy. Drugim warunkiem jest wykonanie w każdym z tych miesięcy 5 transakcji kartą na dowolne kwoty. Łącznie więc trzeba zapewnić trzy wpływy i min. 15 transakcji. Wypłata nagrody w wysokości 150 zł nastąpi do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu spełnienia warunków. Regulamin promocji.

280 zł za kartę kredytową

Tutaj nie ma żadnych obostrzeń odnośnie nowych klientów, więc z tej promocji może skorzystać każdy pełnoletni klient banku. Nagrodą jest 280 Monet Allegro co jest równowartością 280 zł do wykorzystania w tym serwisie. Aby wziąć udział w promocji należy do 31/07/19 wypełnić formularz zgłoszeniowy i w toku postępowania zawrzeć umowę o kartę kredytową Visa Silver Pajacyk. Sama promocja składa się z kilku etapów o których pokrótce poniżej:

  1. 100 Monet Allegro za zawarcie umowy o kartę kredytową.
  2. 5 Monet Allegro za każdą płatność kartą kredytową w miesiącu na Allegro za minimum 40 zł (przez pierwszych 6 miesięcy od zawarcia umowy i wydania karty). Maksymalnie 15 Monet Allegro miesięcznie (czyli przez 6 miesięcy 3 transakcje na min. 40 zł każda tj. 90 Monet Allegro)
  3. 1 Moneta Allegro - za każdą transakcje bezgotówkową przy użyciu karty kredytowej na kwotę minimum 40 zł (i tutaj mogą być również poza Allegro) na kwotę minimum 40 zł (przez pierwszych 6 miesięcy od zawarcia umowy i wydania karty). Maksymalnie 15 Monet Allegro miesięcznie (czyli przez 6 miesięcy 15 transakcje na min. 40 zł każda tj. 90 Monet Allegro).
Monetowe nagrody pojawią się na koncie Allegro (wymagane jest posiadanie tam konta) w ciągu 5 dni od spełnienia poszczególnych warunków i będą ważne przez 365 dni. Opłata roczna za kartę Visa Silver Pajacyk w pierwszym roku wynosi 90 zł. Można jednak jej uniknąć poprzez wykonanie 10 transakcji w ciągu 3 miesięcy od dnia decyzji o przyznaniu karty. W kolejnych latach mamy do czynienia już tylko z opłatą miesięczną w wysokości 7,50 zł. W przypadku uniknięcia tej opłaty należy wykonać minimum 10 transakcji kartą w poprzednim miesięcznym cyklu rozliczeniowy. Więcej tutaj.

Warunki bezpłatności konta

Konto Jakie Chcę jest rachunkiem bezpłatnym. Natomiast karta debetowa jest związana z opłatą 3 zł lub 5 zł. W pierwszym wariancie opłata jest stała i niemożna jej uniknąć. Za to drugi wariant jest zdecydowanie lepszy, gdyż już 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty zwalnia z opłaty.

Wartość dodana

Wartość dodana, a właściwe to kilka wartości tj.
  • Moneyback w wysokości 1 % od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. W celu ich aktywacji należy zgłosić obraz faktury na dane posiadacza konta, poczekać na zaakceptowanie (zazwyczaj na drugi dzień) i przelać należność z konta. Nic to nie kosztuje, a rachunki każdy z nas musi opłacać. Promocja jest bezterminowa, a zwrot następuje w kolejnym miesiącu. W ten sposób można zyskać aż 300 zł rocznie, choć pewnie w zdecydowanej większości ta kwota w rzeczywistości będzie mniejsza.
  • 50 zł za świadectwo szkolne - promocja jest skierowana do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej w wieku od 13 do 20 lat ze średnią na świadectwie 4,0 i wyżej. Aby wziąć w niej udział należy być nowym klientem banku co oznacza brak konta od 1/05/19. W pierwszym kroku należy zawnioskować o konto wraz z kartą debetową w terminie do 30/09/19. Wymagane są zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną. Po sfinalizowaniu umowy należy najpóźniej do końca września 2019 r. udać się do banku i pochwalić się aktualnym świadectwem. W zamian bank wypłaci nagrodę na nowo otwarty rachunek do 15 miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. A więc tutaj rodzice mają pole do popisu - przy okazji założenia swojego konta i związanych z nim bonusów mogą też uhonorować swoją pociechę za dobre wyniki w nauce. Regulamin promocji.
  • Bezpłatne przelewy natychmiastowe - to duży atut Konto Jakie Chcę. Oznacza, iż wysyłając pieniądze w taki sposób przelew na konto w innym banku zostanie zrealizowany w dosłownie klika minut. I to bezpłatnie i bez limitu.
Do plusów posiadania tutaj konta należą cykliczne promocje dla stałych klientów (choć z ubolewaniem muszę przyznać, iż w ostatnim okresie funkcjonowania BZWBK było ich trochę więcej...). To wszystko sprawia, iż sentyment do tego banku jeszcze mi nie wygasł...

Przejdź na stronę promocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz