środa, 18 grudnia 2019

Najlepsze depozyty bankowe 2019/2020

Gdzie najlepiej trzymać kasę?  Takie pytanie zadaje sobie większość drobnych ciułaczy. Zapewne czynnikiem determinującym wybór danej oferty jest zestawienie potencjalnego zysku z poziomem bezpieczeństwa. W tym wpisie zajmę się najlepszymi depozytami bankowymi. Wszakże to pewny zysk przy minimalnym ryzyku. Oczywiście najlepiej, jakby ten zysk był jak największy.Co prawda tytuł sugeruje po części przyszły rok, ale większość wspomnianych ofert będzie ważna jeszcze dosyć długo, a może nawet bardzo długo. To wszystko dlatego, gdyż poniższe oferty są w większości cykliczne (tj. kolejne edycje następują po sobie). Tak się składa, iż ostatnio lokaty nie są zbytnio w modzie, a najlepsze oferty występują w postaci kont oszczędnościowych. Mają one tą zaletę, iż dostęp do pieniędzy jest możliwy właściwie w każdym momencie.

Wymienię tutaj kilka propozycji z których każdy może wybrać coś dla siebie.

  • Konto Mega Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,6 % w Alior Bank. Można tam ulokować 100.000 zł, a promocyjne oprocentowanie zostanie utrzymane przez 3 miesiące. Warunkiem jest również zapewnienie wpływu w wysokości min. 1.500 zł na konto osobiste. Jako że, to warunek bezpłatności konta, nie jest on nadmiernie uciążliwy. Oferta jest ważna do 31/01/20.Warto również wspomnieć, iż jeszcze można  zyskać dodatkowe 3 % na koncie oszczędnościowym do 20.000 zł w ramach jednej z 10 proponowanych korzyści. Oprócz tego całkowicie nowi klienci Alior Banku mogą również założyć lokatę 100-dniową na start z oprocentowaniem 3 % do 50.000 zł. A skoro jesteśmy już przy nowych klientach to czeka na nich wisienka na torcie - 200 zł w promocji.
  • Konto Profit z oprocentowaniem 2,7 % w Banku Millennium. Aktualnie mamy do czynienia już z 18 edycją tej promocji. Można tam ulokować 100.000 zł i cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem przez 92 dni. Ale najlepsze jest to, iż właściwie z tego oprocentowania możemy korzystać w sposób ciągły. Wystarczy zastosowanie prostego mechanizmu w dniu badania salda. Bieżąca edycja jest ważna do 11/01/20. Oprócz tego jest jeszcze dostępna miesięczna lokata urodzinowa na 3 % do 10.000 zł (zakładana w ciągu 30 dni od daty urodzin). Zaś jeżeli ktoś jeszcze nie był klientem tego banku to ma okazję na dodatkowe 200 zł.
  • Elastyczne Konto Oszczędnościowe 2,7 % w Getin Bank. Na promocyjnym oprocentowaniu można tutaj zgromadzić 200.000 zł. I tak trwać przez 4 miesiące. Promocyjna oferta jest ważna do 19/01/20. W ogóle Getin Bank to bank wybitnie depozytowy. Świadczy o tym jeszcze kilka możliwości ulokowania pieniędzy na niezły procent. W ramach promocji "Bonus za aktywność" można zyskać aż 3,5 % na koncie oszczędnościowym do 10.000 zł przez cały rok (warunkiem jest co miesięczny przelew w wysokości min. 1.000 zł). W obwodzie jeszcze jest 3 miesięczna lokata mobilna z oprocentowaniem 3 % do 10.000 zł. Dla nowych klientów Getin Bank bonus jest nieco skromniejszy niż w przypadku Alior i Millennium.

Regulamin promocji konta Mega Oszczędnościowego.
 
 
 
Wydaje się, iż najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie produktów we wszystkich wyżej wymienionych instytucjach bankowych, co przy umiejętnym żonglowaniu środkami, pozwala na uzyskania dosyć dobrego procenta w sposób ciągły. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem najlepszym rozwiązaniem są programy systematycznego odkładania środków choćby taki jaki proponuje nam Nest Bank.

Oczywiście depozyty bankowe nie wyczerpują tematu oszczędności, ale o tym w kolejnych wpisach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz