czwartek, 16 stycznia 2020

Zarabiaj i oszczędzaj z T-mobile Usługi Bankowe

Dzisiaj chciałbym nieco odświeżyć ofertę bankową T-mobile. Powrót do tematu jest związany z promocją na koncie oszczędnościowym. W ofercie dla nowych klientów można uzyskać 3 % przez pierwsze trzy miesiące do kwoty 50.000 zł. Ale nie to jest tutaj najlepsze.


Okres promocji

Promocja trwa od 1/01/20 do 31/03/20.

Adresaci promocji

W akcji może wziąć udział klient, który w okresie od 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. nie posiadał konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe.

Warunki uczestnictwa

Aby skorzystać z promocji należy założyć konto osobiste (Freemium lub Premium) wraz z kontem oszczędnościowym. Po tym wystarczy przelać swoje oszczędności i tym samym zyskać promocyjne oprocentowanie. Oprocentowanie 3 % w skali roku będzie obowiązywać dla kwoty do 50.000 zł przez 92 dni (licząc od dnia następującego po zawarciu umowy o konto oszczędnościowe).

Jeżeli w momencie zakładania konta osobistego nie posiadamy wolnych środków to konto oszczędnościowe możemy założyć później z poziomu bankowości internetowej i wtedy je zapełnić. Trzeba tylko pamiętać, aby uczynić to do końca marca 2020 r.

Zwrot za płatności kartą

Tak jak wspomniałem na wstępie promocyjne oprocentowanie oszczędności to nie wszystko. Zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji przydałoby się coś jeszcze. No i jest! Bank premiuje płatności kartą w tradycyjnych sklepach i w internecie w postaci 5 % zwrotu. Wysokość premii zależy od rodzaju konta i wynosi 15 zł w przypadku konta Freemium (co oznacza, iż dla uzyskania tej kwoty musimy wydać 200 zł) i 25 zł dla właścicieli konta Premium (ta nagroda musi zostać poprzedzona wydatkiem w wysokości 500 zł). Tutaj podobnie jak większości banków dla uzyskania zwrotu nie są brane pod uwagę różnego rodzaju "ułatwiacze" obrotu kartą. Jednakże zwykłe płatności są jak najbardziej ok. Trzeba również podkreślić, iż powyższy zwrot obowiązuje jedynie przez pierwszych 6 miesięcy od jego uruchomienia. Po tym okresie dalsze otrzymywanie zwrotu warunkuje posiadanie jakiegokolwiek produktu kredytowego. 

Jaki produkt kredytowy wybrać? 

Ze swojej strony sugeruję, iż najlepszym rozwiązaniem jest karta kredytowa bądź limit w koncie. Uzyskanie takiego produktu najlepiej połączyć z jakąś promocją, ale na to już niekiedy nie mamy wpływu. Ze swojej strony mogę dodać, iż ja po 6 miesiącach zdecydowałem się na limit w koncie (opłata roczna zależy od jego wysokości, niemniej przy 1.000 zł wyniesie ona tylko 50 zł), dzięki czemu wspominane zwroty trafią na moje konto już ponad rok.

Warunki bezpłatności konta

T-mobile Usługi Bankowe oferuje dwa rodzaje kont: Freemium i Premium. Ich posiadanie w żaden sposób nie jest związane z koniecznością korzystania z usług telefonii komórkowej T-mobile. Konto Freemium jest darmowe, zaś karta wiąże się z opłatą miesięczną w wysokości 6 zł. Można jej uniknąć poprzez transakcje bezgotówkowe w wysokości 200 zł i jest to też minimalna kwota aktywująca moneyback. Niemniej optymalnie jest wydać 300 zł i zgarnąć całą pulę czyli w tym przypadku 15 zł. Odwrotna zasada jest stosowana w Premium. Tam użytkowanie karty debetowej jest bezpłatne, natomiast samo konto może wiązać się z kosztem miesięcznym w wysokości 18,90 zł. Na szczęście może, ale nie musi. Wystarczy wydać kartą 500 zł w miesiącu i jednocześnie pozbyć się tej opłaty i zgarnąć 25 zł zwrotu. Wspominana wyżej kwota to również minimalna kwota aktywująca moneyback, co oznacza iż wydając mniej narazimy się na opłatę i nie będziemy mieli z tego żadnych profitów. Każdy musi tutaj osobiście przeanalizować swoją sytuację i w oparciu o wysokość wydatków wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Podsumowanie

T-mobile Usługi Bankowe to bank, który powstał przy współpracy z Alior Bank. Jednakże posiadanie rachunku w tym ostatnim w żaden sposób nie dyskwalifikuje w promocji "telefonicznego" banku. W ten sposób można ulokować swoje oszczędności na dobry procent (szkoda, iż tylko na 3 miesiące), ale również zgarniać (przy uwzględnieniu produktu kredytowego) do 300 zł rocznie (i tutaj w zasadzie nieustannie, co jest w tym najlepsze).

Wyślij wniosek o konto Freemium.

Wyślij wniosek o konto Premium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz