piątek, 29 maja 2020

140 zł za założenie konta w mBanku i konto oszczędnościowe 2,5 %

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) wczoraj ponownie obniżyła stopy procentowe (od 29/05/20 stopa referencyjna wyniesie 0,10 % w skali rocznej). To już trzeci raz w tym roku. Zapewne ucieszy to wszystkich kredytobiorców, gdyż wysokość ich rat po raz kolejny powinna ulec zmniejszeniu. Na przeciwnym biegunie znajdą się oszczędzający. Oprocentowanie depozytów, już bardzo mizerne, jeszcze bardziej spadnie i we wielu ofertach pojawi się okrągłe zero (!). Dlatego też w tytule wpisu o nowej promocji mBanku zawarłem, oprócz 140 zł premii, wysokość oprocentowania konta oszczędnościowego. Już niedługo takich ofert trzeba będzie ze świecą szukać...


Okres promocji

Akcja trwa od 28/05/20 do 30/09/20.

Adresaci promocji

Promocja jest skierowana do nowych klientów banku czyli osób nieposiadających konta osobistego w mBanku (ani rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017) od 1/01/17.

Warunki uczestnictwa

W pierwszym kroku należy złożyć wniosek o konto wraz z kartą debetową. Konieczna przy tym jest akceptacja oświadczeń w części X. OświadczeniaNagrodą w promocji jest 140 zł.

Aby zgarnąć 100 zł należy zapewnić szybki wpływ na nowo otwarte konto w wysokości min. 1.000 zł. Powinien on być zrealizowany w ciągu 7 dni od otwarcia rachunku. Najprościej to spełnić poprzez przelew z naszego konta w innym banku (nie mogą być to środki z innego rachunku w mBanku, którego jesteśmy posiadaczem lub współposiadaczem). Oprócz tego wymagane jest wykonanie 5 płatności kartą i/lub BLIKiem na dowolne kwoty. Należy je zrealizować do końca pełnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta. Premia trafi na nasze konto w kolejnym miesiącu.

Aby zdobyć pozostałe 40 zł należy owe operacje powtórzyć w drugim pełnym miesiącu po miesiącu, w którym został utworzony rachunek. Zaś w kolejnym miesiącu trafi do nas przelew we wspominanej wyżej kwocie. Aby to zobrazować wklejam tutaj odpowiednią grafikę:
Konto oszczędnościowe 2,5 %

W ramach promocji można skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,5 %, gdy otworzy się rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele. Maksymalna kwota jaką można tu ulokować to 20.000 zł, a  czas trwania promocyjnego oprocentowania będzie obowiązywał przez cztery kolejne pełne miesiące kalendarzowe od otwarcia tego rachunku. Aby zyskać wspomniane 2,5 % konieczne jest co miesięczne zwiększenie salda o co najmniej 100 zł. Jest to bowiem swoista nagroda za regularne oszczędzanie i taki musi spełniać znamiona. Rachunek Moje Cele z promocyjnym oprocentowaniem można otworzyć do 30/09/20 (i jeżeli ktoś to zrobi dopiero we wrześniu to jego promocja będzie trwała do końca stycznia 2021 r.).

Warunki bezpłatności konta

Konto (eKonto osobiste) zakładane w tej promocji jest rachunkiem bezpłatnym. Posiadanie karty debetowej to koszt 7 zł miesięcznie. Wystarczy jednak jedna transakcja kartą w miesiącu, aby tej uniknąć tej opłaty. Wszystkie wypłaty z bankomatów krajowych są bezpłatne, o ile kwota wypłaty wyniesie co najmniej 100 zł. Przy mniejszej transakcji będzie pobrana prowizja w wysokości 1,3 zł.

Podsumowanie

Konto w mBanku posiadam już od lat. Ponieważ nie jest to moje główne konto, a okres promocji związanej z byciem nowym klientem już dawno mi się skończył, już nieraz nosiłem się ze zamiarem jego zamknięcia. Ale zawsze coś mnie od tego odwleka. A to jakaś mOkazja (wewnętrzny program, w którym można uzyskać zwrot pieniędzy za transakcje u wybranych partnerów), innym razem to promocja karty kredytowej czy wreszcie niezłe (jak na obecne czasy) konto oszczędnościowe. Oby to się szybko nie zmieniło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz