wtorek, 22 września 2020

Lokata 2,9 % w Idea Bank

Lokata 2,9 % w Idea Bank

W czasach kiedy oprocentowanie depozytów w większości przypadków wynosi zero lub jest niewiele większe od zera całkiem niepodziewanie pojawiła się rewelacyjna oferta Idea Bank. Mam tutaj na myśli Lokatę na Nowe Środki Plus z oprocentowaniem 2,9 % na 1, 2 lub 3 miesiące.Aby skorzystać z oferty należy wpłacić nowe środki oraz posiadać konto osobiste w Idea Banku. Darmowe Konto Idealne (brak opłat za równo za rachunek jak i kartę debetową), o którym mowa, można założyć w sposób zdalny. Podobnie jak promocyjny depozyt, na którym można ulokować kwotę od 500 zł do 1 mln zł. Oferta jest ważna do odwołania, co oznacza, iż w każdej chwili może zostać wycofana lub ulec zmianie.

Niespotykane w innych bankach oprocentowanie z pewnością jest związane z zamieszaniem wokół związków Idea Bank z aferą GetBack. Na pewno swoje robi też nie najlepsza kondycja banku. Wszytko to sprawia, iż nie namawiam do korzystania, a jedynie opisuję taką opcję i pozostawiam ją każdemu do przemyślenia. 
 
Na koniec dodam, iż Idea Bank posiada gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, więc wszystkie depozyty w kwocie równowartości 100.000 euro (około 430.000 zł) są zabezpieczone i w razie problemów będą wypłacane przez tą instytucję. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz