niedziela, 13 grudnia 2020

Nawet 2,9 % na lokacie HAPPY w Idea Bank

 

Promocja Idea Bank

Idea Bank powrócił do dobrej (jak na dzisiejsze czasy) stawki oprocentowania swojej flagowej lokaty. Produkt nosi nazwę HAPPY i aktualnie pozwala zarobić nawet 2,9 % w skali roku.


Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem Idea Bank (tj. nigdy wcześniej nie posiadać tam żadnego z produktów). Co warte podkreślenia promocyjną lokatę można założyć bez wymogu posiadania konta osobistego (co nie tak często można spotkać w innych bankach). 

Idea Bank proponuje dwie lokaty z serii HAPPY. Pierwsza z nich czyli po prostu Lokata Happy posiada następujące warunki:
 
 • oprocentowanie: 2,9 % w skali roku;
 • okres umowy: 3 miesiące;
 • minimalna kwota lokaty: 500 zł;
 • maksymalna kwota lokaty: 20.000 zł.

Natomiast druga z nich to Lokata Happy Pro. Jej warunki są trochę gorsze, ale za to można zostawić w banku więcej pieniędzy:

 • oprocentowanie: 2,5 % w skali roku;
 • okres umowy: 3 miesiące;
 • minimalna kwota lokaty: 20 000,01 zł;
 • maksymalna kwota lokaty: 400.000 zł.

Niestety można wybrać tylko jedną z nich. To, na którą się zdecydujemy zależy od naszego wolnego kapitału i oczekiwanych warunków. 

Po złożeniu wniosku o taką lokatę otrzymamy numer rachunku do wpłaty środków. W ciągu 5 dni kalendarzowych należy na niego przelać zadeklarowaną kwotę. Rachunek, z którego zostanie zasilona lokata musi należeć do wnioskodawcy. Wszystkie dane (imię, nazwisko oraz adres) muszą być tam zgodne z tymi podanymi we wniosku o lokatę. Jest to bowiem sposób weryfikacji tożsamości klienta.
 
Niezależnie, którą z tych lokat wybierzemy to będzie ona odnawialna. Jednak po upływie 3 miesięcy stanie się standardową o oprocentowaniu 0,1 % w skali roku. Oznacza to, iż po promocyjnym okresie warto ją zakończyć (tj. zerwać nową odnowioną lokatę), a wówczas wszystkie środki wrócą na nasze konto, z którego był zrealizowany przelew.

Fajne jest to, iż wszystko odbywa się tutaj online. W ten właśnie sposób (oferta jest ważna do odwołania) można sobie zapewnić przyzwoite oprocentowanie swoich oszczędności chociaż na krótki czas.

Na koniec dodam, iż Idea Bank posiada gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, więc wszystkie depozyty w kwocie równowartości 100.000 euro (około 430.000 zł) są zabezpieczone i w razie problemów będą wypłacane przez tą instytucję.

Założ Lokatę Happy.

Załóż Lokatę Happy Pro.1 komentarz:

 1. Z dniem 3 stycznia 2021 r. Idea Bank zostanie przejęty przez PEKAO S.A. Raczej więc takie oprocentowanie lokat pójdzie już w zapomnienie.

  OdpowiedzUsuń