środa, 19 stycznia 2022

Premia w ING za regularne inwestowanie

 

Pojawiła się nowa promocja związana z regularnym inwestowaniem pt. "Inwestuj regularnie w ING". Do zdobycia jest 120 zł, ale przy dobrze dobranym produkcie można zarobić odrobinę więcej.

Okres promocji

Promocja trwa od 18/01/22 do 13/01/23, lecz zapisy do niej od 18/01/22 do 28/02/22.

Adresaci promocji

Z promocji mogą skorzystać aktualni klienci banku, którzy na poprzedzający dzień roboczy startu promocji (czyli 17/01/22) oraz w momencie zapisywania się do niej nie posiadają jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na postawie umowy pośrednictwa z ING.

Warunki uczestnictwa

W pierwszym kroku należy zapisać się do promocji (na swoim profilu w Moje ING, w sekcji Oferta ING) i wypełnić ankietę inwestycyjną w celu nadania profilu inwestora (sugeruje jakiego typu fundusze powinniśmy zakupić, ale oczywiście można wybrać je samodzielnie). Po podpisaniu z bankiem umowy pośrednictwa należy nabyć wybrany fundusz inwestycyjny i złożyć dyspozycję regularnego inwestowania. Na powyższe składa się:
 
  • złożenie w Moje ING zlecenia otwarcia nowego rejestru;
  • dokonanie pierwszej wpłaty min. 1.000 zł na nabycie jednostek uczestnictwa na ten rejestr;
  • złożenie dyspozycji regularnego inwestowania na kwotę min. 300 zł.
     
W ramach promocji wymagane jest dokonanie co najmniej dziesięciu nabyć w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania (DRI) na  min. 300 zł każdej z nich (a więc w sumie co najmniej 11 nabyć  - jedno początkowe i 10 w ramach regularnego inwestowania). W sumie na inwestycję trzeba przeznaczyć 4.000 zł.
 
Na dzień wypłaty premii należy posiadać jednostek nabytych na kwotę min. 3.000 zł (co oznacza, iż w takcie inwestowania możemy nimi aktywnie zarządzać tj. kupować i sprzedać).
 
120 zł nagrody zostanie przekazane na Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) uczestnika do 13/01/22.

Warto jeszcze dodać, iż w promocji bierze udział zarówno "zwykłe" nabycie funduszy inwestycyjnych jak i z wykorzystaniem robota inwestycyjnego Investo oraz produktów emerytalnych (IKE i IKZE inwestycyjne).

Podsumowanie

 
Kolejna edycja promocji z inwestowaniem za pośrednictwem ING (już kilka różnych tego typu akcji było, a więc kilka złotych premii z tego już jest). Warunki trochę gorsze niż ostatni, gdyż okres wymaganej inwestycji uległ wydłużeniu (trzeba zrealizować aż 11 nabyć wybranego funduszu).
 
Jeżeli zależy nam na samej premii to najlepiej wybrać jakiś bezpieczny fundusz. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko ewentualnej straty. Choć zamrożenie pieniędzy na dłuższy okres dla jedynych 120 zł wydaje się średnim pomysłem. Ale już przy funduszu przynoszącym jakiekolwiek zysk wygląda to inaczej.
 
W ostatniej tego typu promocji wybrałem dosyć zmienny Indeks Surowców. Razem z nagrodą mój zysk wyniósł około 400 zł. Mogło być więcej (i tak w pewnym momencie było), ale też bywały gorsze inwestycje.
 
Zaś kto jeszcze nie ma konta w ING, a chciałby skorzystać z opisywanej promocji może jeszcze zarobić 200 zł na otwarciu konta. Tutaj może założyć konto i po spełnieniu prostych warunków cieszyć się z premii.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz