poniedziałek, 9 maja 2022

Do 5,5 % na lokacie i 5 % na koncie oszczędnościowym w Getin Bank

Dawno nieopisywany tutaj, Getin Bank, zaproponował aktualnie najwyższe oprocentowanie na rynku. Mianowicie może ono wynieść aż 5,5 % w skali roku. Warunkiem jest ulokowanie w banku nowych środków finansowych czyli nadwyżki nad saldo w banku z dn. 5/05/22.

 

Lokata 


Jeżeli chcemy skorzystać z oferty należy zalogować się do bankowości elektronicznej i tam wybrać odpowiedni produkt. W promocji dostępne są trzy okresy trwania lokat: 

 

  • 3-miesięczna o oprocentowaniu 4,5 % w skali roku;
  • 6-miesięczna o oprocentowaniu 5 % w skali roku;
  • 12-miesięczna o oprocentowaniu 5,5 % w skali roku.


Kwota minimalna lokat to 5.000 zł, a maksymalna to 180.000 zł. Co ważne, nie trzeba posiadać przy tym konta osobistego. A więc jeżeli ktoś zdecydowałby się na sam produkt to może skorzystać z bezpośredniego linka.

Przejdź na stronę promocji.

Regulamin promocji.

 

Konto oszczędnościowe


Ze względu na spodziewane podwyżki stóp procentowych (a więc w perspektywie jeszcze lepsze warunki produktów depozytowych) może lepszym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe. Tutaj możemy zyskać 5 % dla nowych środków (nadwyżka salda z dn. 5/05/22). Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 92 dni od ulokowania pierwszych nowych środków, a maksymalna kwota promocyjnego depozytu to aż 400.000 zł. A żeby skorzystać z promocji należy dokonać przelewu na tego typu konto w dniach 9/05/22-26/05/22. 
 
Elastyczne Konto Oszczędnościowe jest darmowe, przy czym bezpłatny jest jeden przelew w miesiącu (jak zazwyczaj w tego typu produktach). Kolejny przelew wiąże się z kosztem 9 zł. 

Jeżeli takiego produktu nie posiadamy to jego założenie wiąże się z posiadaniem konta osobistego w Getin Bank (a więc ewentualnie trzeba byłby założyć oba konta - osobiste i oszczędnościowe). Prowadzenie konta osobistego o nazwie Proste Zasady jest darmowe pod warunkiem wykonania w miesiącu 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę). Inaczej zostaną naliczone opłaty - 9 zł za konto i 5 zł za kartę debetową.
 


Podsumowanie

 
To nie jest dobry czas dla Getin Bank. Zapewne wiele osób słyszało o kłopotach finansowych banku. Stąd zapewne dosyć dobra oferta depozytowa. Wspominam o niej, gdyż wszystkie środki do równowartości 100.000 euro są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny i w razie większych problemów zwracane do klienta. Także ich zdeponowanie w Getin Bank zależy od naszych potrzeb.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz