środa, 11 maja 2022

Podwyżka oprocentowania w Alior Bank

 

Kolejnym bankiem, który podjął rękawicę w kwestii oprocentowania produktów depozytowych jest Alior Bank. Dzięki temu pojawiły się niezłe oferty (w porównaniu z niedawnym 0,01 %) na przetrzymanie oszczędności.

 

Lokata 


Jeżeli chcemy skorzystać z oferty należy zalogować się do bankowości elektronicznej i tam wybrać odpowiedni produkt. W promocji dostępne są trzy okresy trwania lokat: 

 

  • 92-dniowa o oprocentowaniu 4 % w skali roku;
  • 182-dniowa o oprocentowaniu 4,5 % w skali roku;
  • 365-dniowa o oprocentowaniu 5 % w skali roku.


Kwota minimalna lokat to 1.000 zł. 

W obwodzie jest jeszcze lokata mobilna o oprocentowaniu 5 % w skali roku. Jej okres to 3 miesiące, a górna granica depozytu to 20.000 zł. Jest ona dostępna wyłącznie w bankowości mobilnej dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji systemu bankowości mobilnej, którzy na dzień 30/04/22 posiadali w Alior Bank rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN lub rachunek oszczędnościowy w PLN.


Konto oszczędnościowe


Ze względu na cykliczne podwyżki stóp procentowych dobrym rozwiązaniem jest promocyjne Konto Mega Oszczędnościowe. Tutaj możemy zyskać 4 % dla nowych środków (nadwyżka salda z dn. 4/05/22). Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 4 miesiące od ulokowania pierwszych nowych środków, a maksymalna kwota promocyjnego depozytu to 200.000 zł. Jednakże tutaj wymagany jest dodatkowy warunek aktywności, czyli w każdym miesięcy promocyjnego oprocentowania trzeba zapewnić jednorazowe wpływy na konto osobiste w wysokości min. 2.000 zł (bez jego spełnienia oprocentowanie wyniesie 3 %). Żeby skorzystać z promocji należy dokonać przelewu na konto oszczędnościowe w dniach 10/05/22-9/06/22. 
 
 

Podsumowanie

 

Niezła oferta Alior Bank. Można na pewno wybrać coś dla siebie. Ja bym preferował krótszą lokatę bądź konto oszczędnościowe. Zaś jeżeli ktoś tutaj nie ma jeszcze konta to w pierwszym roku może zarobić 400 zł. W tym celu odsyłam do wcześniejszego wpisu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz