poniedziałek, 16 maja 2022

Wzost oprocentowania lokat w PKO BP i 400 zł za założenie konta

Największe państwowy bank nie chce być gorszy i podnosi oprocentowanie depozytów. Dzięki temu również tutaj będzie można uzyskać stawki 5 i więcej procent.

 

Oferta depozytowa

 
Już w najbliższy piątek (20/05/22) w ofercie pojawi się jednomiesięczna lokata mobilna o oprocentowaniu 5,75 % w skali roku (dla nowych i obecnych klientów). Można będzie zdeponować na niej maksymalnie 50.000 zł, a kanał do jej założenia to aplikacja mobilna IKO.
 
Najpóźniej 1/06/22 w ofercie banku pojawią się również inne atrakcyjne produkty:
 
  • lokata trzymiesięczna o oprocentowaniu 5 % w skali roku do 50.000 zł, a kanał do jej założenia do serwis internetowy iPKO (dla nowych i obecnych klientów);
  • lokata półroczna dla nowych klientów bankowości osobistej i prywatnej, z oprocentowaniem 5,75 % do kwoty 300.000 zł (dostępna w oddziałach banku).

Ponadto wzrośnie oprocentowanie lokaty rocznej na nowe środki dla obecnego klienta (do 4 %) i nowego klienta (do 5 %).

Ze względu na rosnące stopy procentowe najbardziej atrakcyjne wydają się opcje jedno lub trzymiesięczne.

 

400 zł za konto osobiste

 

Jeżeli ktoś jeszcze tutaj nie ma konta, a chciałbym skorzystać z promocyjnych lokat to może jeszcze zarobić kilka złotych w formie bonów Allegro (200 zł plus 2 x 100 zł w przypadku dwójki dzieci). Aby skorzystać z promocji nie można posiadać żadnego konta osobistego w PKO BP od 1/01/21. Wówczas należy złożyć wniosek o Konto za Zero wraz z kartą debetową i podpisać umowę do 30/06/22. Niezbędne jest wyrażenie zgody na otrzymywanie od baku informacji o charakterze marketingowym za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telefonicznych urządzeń końcowych i systemów wywołujących. Oprócz tego niezbędna jest rejestracji na promocyjnej stronie wypełniania wniosku o konto.

Warunkiem otrzymania nagrody jest to, że w pierwszym i drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 10 płatności kartą lub BLIKiem (kwota transakcji nie ma znaczenia). Za każdy miesiąc spełnienia warunków otrzymany bon o wartości 100 zł do wykorzystania na Allegro. Wysyłka nagród nastąpi do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu spełnienia warunków, zaś bony będą ważne do końca roku.

Dodatkową nagrodę możemy otrzymać za założeniu konta dzieciom. Bank premiuje dwójkę dzieci, a więc do zdobycia jest 200 zł (oczywiście dla jednego potomstwa też będzie nagroda, ale w w wysokości 100 zł).  Aby zdobyć nagrody w formie bonów do Allegro należy w terminie do 30/06/22 otworzyć PKO Konto Dziecka wraz z Kartą Junior (dla dzieci 0-13 lat) lub PKO Konto Pierwsze raz z kartą Konto Pierwsze (dla dzieci 13-18 lat). Można to zrobić w oddziale banku lub w bankowości internetowej iPKO. Kolejnym warunkiem jest dokonanie min. 2 płatności bezgotówkowych płatności kartą wydaną do konta dziecka. Należy je wykonać w każdym z dwóch kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po otwarciu konta. Nagroda zostanie przekazana do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków płatności.

Prowadzenie Konta za Zero jest darmowe. Karta debetowa to koszt 10 zł, jednak po wykonaniu 5 płatności kartą lub BLIKiem w danym cyklu rozliczeniowym nie będzie tej opłaty. Wypłaty z bankomatów własnych są darmowe, zaś z urządzeń obcych wiążą się z opłatą 10 zł (w przypadku karty, bowiem BLIK nie generuje opłat).

Na koniec opisu dodam, iż obowiązuje ograniczona pula nagród: 3.000 szt. głównej i 4.000 szt. dodatkowej. W przypadku jej wyczerpania pojawi się stosowana informacja na stronie internetowej banku.


Podsumowanie


Dużo osób w Polsce posiada konto w PKO BP i do tej pory trzymało tam oszczędności w oparciu o śmiesznie niskie stawki. Dobrze, iż to się zmienia na lepsze. Zaś kto nie ma tutaj konta to może jeszcze trochę zyskać na jego promocji.

Przejdź na stronę promocji.

Regulamin promocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz