piątek, 18 września 2020

2,5 % na lokacie i 150 zł premii w Kasie Stefczyka

W dobie mizernej oferty depozytowej część osób szuka sposobów na oszczędzanie lub inwestowanie poza systemem bankowym. Warto więc przyjrzeć się propozycji Kasy Stefczyka, w której można znaleźć niezłą lokatę i premię za płatności kartą. W pierwszej części wpisu skupię się na ofercie specjalnej pt. "Kasa wraca", zaś później na promocyjnej lokacie.


Okres promocji

Promocja pt. "Kasa wraca" obowiązuje od dnia 31/01/20 do odwołania.

Adresaci promocji

Uczestnikami promocji mogą być posiadacze rachunku IKS Classic, którzy będą mieli miesięczny wpływ na rachunek w kwocie nie niższej niż 500 zł i wykonają transakcję bezgotówkową wydaną do rachunku kartą płatniczą VISA na kwotę nie niższą niż 100 zł (jednorazowa transakcja) w dowolnej aptece, kinie lub stacji benzynowej.

Warunki uczestnictwa

W celu przystąpienia do promocji należy zarejestrować się na stronie promocji. Nagrodą w promocji jest zwrot za płatności dokonane w wybranych placówkach w wysokości:
 
  • 2 % wartości transakcji, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie za transakcje w aptekach;
  • 2 % wartości transakcji, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie za transakcje na stacjach benzynowych;
  • 2 % wartości transakcji, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie za transakcje w kinach.
 
Powyższe nagrody będą wypłacane nie wcześniej niż 25 dnia kolejnego miesiąca po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji.

Warunki bezpłatności konta

Za prowadzenie standardowego konta jakim jest IKS Classic naliczana jest opłata miesięczna w wysokości 14,90 zł, jednakże można jej uniknąć poprzez miesięczny wpływ 1.500 zł. Za to opłaty za kartę nie można już uniknąć i wynosi 5 zł miesięcznie. Taką kwotę trzeba też jednorazowo uiścić w formie wpisowego, aby uzyskać członkostwo (to jest obligatoryjny wymóg dla każdego nowego klienta).

Wartość dodana
 
Wabikiem jest na początku wspomniana  lokata "Witaj w Kasie". Jej oprocentowanie to 2,5 % w skali roku, a maksymalny depozyt to 50.000 zł. Wygląda dosyć fajnie, jednakże czar pryska patrząc na okres depozytu. Wynosi on zaledwie 2 miesiące, co przy pełnym zaangażowaniu środków da nam około 169 zł. W ofercie SKOKU są też inne, dłuższe oferty na lokowanie środków. Choć nie wyglądają one źle, to jednak znacząco odbiegają od owych "2,5 %".

Podsumowanie


Jeżeli chodzi o mnie to wolę jednak ofertę banków.  W dalszym ciągu można tam zgarnąć premie na start i promocyjne depozyty. Choć trzeba przyznać, iż jest z tym coraz trudniej.

Strona promocji.

Regulamin promocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz