piątek, 14 czerwca 2019

Darmowe ubezpieczenie od PZU

Poprzedni wpis nie wyczerpał jeszcze tematu wakacji. Otóż największy polski ubezpieczyciel jakim jest PZU oferuje bezpłatne polisy dla wszystkich dzieci do 18 roku  i dla tych uczących się do 25 roku życia. Termin oferty upływa 21 czerwca 2019, zaś czas obowiązywania ubezpieczenia to całe wakacje szkolne.
Plusem tej propozycji (oprócz niewygórowanej ceny:)) jest to, iż działa ona całą dobę na całym świecie (24/7). Chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków w kwocie do 10.000 zł dla świadczeń podstawowych i do 1.000 zł dla świadczeń dodatkowych (końcowa kwota zależy od danego zdarzenia). Ochrona obejmuje m.in.
  • złamanie kości lub zwichnięcie stawów, wstrząśnienie lub podejrzenie wstrząśnienia mózgu,
  • pogryzienie, pokąsanie, ukąszenie,
  • nagłe zatrucie gazami, substancjami i produktami chemicznymi,
  • oparzenie, porażenie prądem lub piorunem.
Jeżeli jednak jest plus to zapewne znajdzie się i minus. Otóż PZU wymaga szereg zgód na udostępnienie swoich danych osobowych podmiotom ze swojej grupy (m.in. Link4 czy Alior Bank). Zgoda jest obowiązkowa i na etapie zawierania umowy nie ma możliwości jej pominięcia. Niemniej po wygaśnięciu polisy można owe zgody wycofać. W celu zawarcia umowy należy wypełnić formularz, a następnie wysłać go za pomocą otrzymanego kodu sms. Po przystąpieniu do ubezpieczenia na podany wcześniej e-mail zostanie wysłany certyfikat. Reasumując jest to oferta godna uwagi (choć niepozbawiona mankamentu), zwłaszcza iż latem następuje fala samodzielnych wyjazdów naszych pociech a....jak powszechnie wiadomo "strzeżonego Pan Bóg strzeże".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz