piątek, 2 października 2020

Nawet 300 zł za konto w Millennium i lokatę strukturyzowaną

Promocja banku Millennium
Zgodnie z oczekiwaniami wystartowała kolejna promocja banku Millennium. Tym razem do zdobycia jest aż 300 zł, choć trochę nietypowo, bo wiąże się z założeniem lokaty strukturyzowanej. Co za tym idzie, w dalszej części wpisu.


Okres promocji

Promocja trwa od 1/10/20 do 28/10/20.

Adresaci promocji

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, a więc osobą, która na dzień rozpoczęcia promocji nie posiada żadnego produktu w Banku Millennium ani nie jest w trakcie wnioskowania o taki produkt. Wykluczone są także osoby, które w przeszłości brały udział w promocji "na start" Konta 360⁰ ani Student.

Warunki uczestnictwa

W pierwszym kroku należy złożyć wniosek o konto na stronie promocji. Przy składaniu wniosku należy wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych lub marketingowych przez kanały elektroniczne oraz przez telefon. Umowę będziemy mogli podpisać w dwojaki sposób - za pośrednictwem kuriera bądź online. W tym drugim przypadku konieczne będzie wejście na stronę promocji z urządzenia mobilnego, które pozwoli nam na zrobienie zdjęcie. Zaś bank porówna nasze selfie z tym, które widnieje w dowodzie osobistym. W przypadku zdalnego zakładania konta trzeba będzie udać się do dowolnej placówki banku w celu złożenia wzoru podpisu i przedstawienia dokumentu tożsamości. Należy to zrobić do 31/10/20.

Po podpisaniu umowy można przejść do pozostałych warunków promocji. Pierwszą wymaganą czynnością jest aktywacja aplikacji mobilnej do 29/01/21. Zaś drugą i ostatnią jest spełnienie warunków bezpłatności konta w listopadzie, grudniu i styczniu (a więc wpływ 1.000 zł i co najmniej jedna płatność bezgotówkowa kartą lub BLIK w każdym z trzech wymienionych tutaj miesięcy). Nadmienię tylko, iż tym wpływem może być przelew z naszego konta w innym banku.
 
Nagroda w wysokości 200 zł zostanie nam przekazana do 28/02/21. Trzeba być wtedy posiadaczem konta i mieć aktywne zgody marketingowe.
 

100 zł za lokatę strukturyzowaną

 

Ostatnia nagroda wiąże się z założeniem lokaty. Ale nie jest to zwykła lokata bankowa. Jest to dosyć specyficzny produkt, którego sedno polega na czerpaniu korzyści ze spełnienia się zakładanego scenariuszu. W tym przypadku zakładamy, iż indeks DAX pozostanie przez najbliższe 3 lata w przedziale od wyceny bieżącej (liczonej na koniec dnia 3/11/20) do wartości bieżącej powiększonej o 35 %. Jeżeli tak się stanie to naszym zyskiem będzie 30 % wartości nadwyżki tej wyceny. Reasumując można na tym zarobić dużo więcej niż na lokacie (nawet prawie 10 %) albo nic (jeżeli nasze założenie się nie ziści). W tym drugim przypadku bank odda nam całą wpłaconą wcześniej kwotę. Minusem jest także zamrożenie kapitału aż na 3 lata, bo wcześniejsze jego wypłacenie będzie związane z potrąceniem kwoty początkowego kapitału (co nie zdarza się w przypadku tradycyjnej lokaty bankowej). Decyzję pozostawiam każdemu z osobną. Osobiście, gdybym mógł w tym uczestniczyć to być może zaryzykowałbym najmniejszą możliwą kwotę. Jest nią 1.000 zł. Aby skorzystać z promocji należy dokonać zapisu na subskrypcję lokaty poprzez bankowość internetową do 31/10/20. Nagroda zostanie wypłacona do 28/02/20 jeżeli utrzymamy lokatę do końca stycznia 2021 r.

Warunki bezpłatności konta

Koszt prowadzenia konta 360⁰ to 8 zł, zaś karta debetowa wiąże się z opłatą w wysokości 7 zł. Jednakże obu tych opłat łatwo jest uniknąć - wystarczy raz w miesiącu zapewnić wpływ w wysokości min. 1.000 zł i wykonać jedną płatność kartą lub BLIKiem. Tak się składa, iż pokrywają się one z warunkami promocji:) Dla osób do 26 roku (opcja konta Student) wymagana jest tylko jedna płatność kartą, niemniej aby zdobyć 200 zł trzeba pamiętać o wyżej wspomnianym wpływie.

Podsumowanie


Muszę przyznać, iż to dosyć ciekawa akcja banku Millennium. Na pewno 200 zł jest tutaj na wyciągnięcie ręki, zaś dodatkowe 100 zł wymaga zaangażowania już kapitału na dłuższy czas. Kto może i będzie miał szczęście może na tym fajnie zarobić. Choć ja nie jestem wielkim fanem takiego typu produktów, gdyż bardziej przypomina to hazard niż produkt bankowy.2 komentarze:

  1. Czy trzeba zakładać tą lokatę czy można tylko skorzystać z promocji za 200 zł?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Lokata jest opcjonalna, a więc można skorzystać tylko z podstawowej promocji.

      Usuń