czwartek, 29 października 2020

Zarabiaj na zakupach z GFK Moje Zakupy

Zarabiaj na zakupach
W tym wpisie chciałbym przedstawić panel konsumencki jakim jest GFK "Moje Zakupy".  Jako że, od tego roku sam w nim uczestniczę to nadszedł już czas na pierwsze opinie. Tak więc, w dalszej części będzie o sposobie jego funkcjonowania, a także korzyści dla uczestnika takiego badania.


Internetowy Panel Gospodarstw Domowych "Moje Zakupy" jest prowadzony przez Instytut GFK Polonia. Ten sam, w którym można co nieco zarobić poprzez wypełnianie płatnych ankiet (więcej o tym tutaj), ale to niejako oddzielny projekt. Ów panel ma na celu poznanie zwyczajów zakupowych gospodarstw domowych, a także definiowanie różnorodnych trendów, poziomu wydatków czy wreszcie cen. Uczestnicy takiego panelu mają realny wpływ na kształt polskiego rynku handlu, a przy tym za to otrzymają wynagrodzenie. Trzeba od razu zaznaczyć, iż nie każdy może w nim uczestniczyć, bowiem po wypełnianiu zgłoszenia ostateczna decyzja należy do samego Instytutu. Z pewnością wiąże się to z  tym jakie model gospodarstwa jest w danej chwili poszukiwany. Ale nie oznacza to, iż po jakimś czasie nie odezwie się do nas Instytut, bowiem właśnie coś w tej kwestii się zmieniło (przynajmniej tak było w moim przypadku, gdy otrzymałem telefon po kilku miesiącach od zgłoszenia).

Uczestnictwo w panelu polega na przekazywaniu informacji o swoich zakupach. Pisząc o zakupach, mam tutaj na myśli nabywanie  produktów wyłączenie codziennego użytku w sklepie, na straganie, kiosku bądź w internecie. Ich rejestracja odbywa się za pośrednictwem specjalnego skanera, który to każdy panelista otrzymuje w użytkowanie na czas uczestnictwa w projekcie. Jego wygląd przypomina stacjonarny telefon bezprzewodowy. Po każdych zakupach wprowadza się do niego następujące dane: który z domowników zrobił zakupy, w jakim sklepie i na jaką kwotę. W następnym kroku skanuje się każdy artykuł i wprowadza jego cenę. Przyznaję, iż przy dużych (czytaj weekendowych) zakupach pochłania to trochę czasu i bywa niekiedy odrobinę irytujące (na pewno pożądaną tutaj cechą jest sumienność i cierpliwość). Niemniej, osobiście traktuję to jako zabawę, a przy tym lepiej kontroluje swoje wydatki. A zdarza się również, iż można wychwycić jakiś błąd na paragonie. Dodam jeszcze, iż program pozwala na zrobienie sobie przerwy w rejestracji zakupów związanej z chorobą bądź wypoczynkiem. W każdej chwili też można zrezygnować z udziału w nim. Jednakże wtedy trzeba odesłać wypożyczony sprzęt.

Tak jak podkreślałem wyżej, oprócz samej satysfakcji, uczestnictwo w panelu przynosi również wymierne korzyści. A są nimi nagrody pieniężne lub rzeczowe. Jaki je zdobyć? Otóż za każdy tydzień uczestniczenia w projekcie przyznawane są punkty. Dodatkowo każdy panelista otrzymuje punkty za staż w programie (im dłużej tym lepiej, a w naszym przypadku więcej). W międzyczasie pojawiają się też dodatkowo punktowane ankiety. Po uzbieraniu określonej ilości punktów można je wymienić na gotówkę (przelew na wskazany rachunek bankowy) lub nagrodę z katalogu. Osobiście właśnie czekam na realizację pierwszego przelewu:)

GfK Polonia jest dosyć znaną i renomowaną firmą badawczą, więc o poufność przekazywanych danych raczej powinniśmy być spokojni. Kto uważa, iż w takim projekcie mógłby się odnaleźć i chciałby w nim uczestniczyć to w pierwszym kroku należy wypełnić formularz rejestracyjny. Kliknij tutaj, aby go wypełnić i  zacząć zarabiać na zakupach. Zaś jeżeli ktoś woli jednak inne sposoby na dorabianie to zapraszam do śledzenia wpisów na niniejszym blogu.

2 komentarze: