piątek, 10 lipca 2020

Płatne ankiety online

Najlepsze strony z ankietami
W dzisiejszym wpisie chciałbym pochylić się nad panelami oferującymi płatne ankiety. Jest to jeden ze sposobów na zarabianie online, a właściwie dorabianie. Zarobki nie są tutaj oszałamiające, miesięcznie to zwykle klika dodatkowych złotych w postaci gotówki, vouchera do wybranego sklepu bądź nagrody rzeczowej. Plusem jest to, iż można to robić właściwe z dowolnego miejsca (w którym jest dostęp do internetu) jak i w dogodnym czasie. Zainteresowanych zapraszam do dalszej części wpisu.


W sieci jest bardzo dużo serwisów oferujących wypełnianie płatnych ankiet. Jednakże, tylko niektóre z nich są godne polecenia. Z innych zaproszenia przychodzą sporadycznie albo nasz udział w ankietach jest odrzucany z różnych powodów. Niezależnie od wybranego serwisu w pierwszym kroku należy przejść proces rejestracji, a następnie uzupełnić informację o sobie. Zazwyczaj ma to formę obszernej ankiety dotyczącej wielu aspektów naszego życia. Na szczęście wypełnia się ją tylko raz (choć po dłuższym czasie wymagana jest jej aktualizacja) i można rozpocząć pracę. Poszczególne zaproszenia do wypełniania ankiet zazwyczaj przychodzą na adres e-mail, choć od czasu do czasu warto samemu zalogować się do portalu.

 

Przegląd ankiet

 

Osobiście korzystam z kilku takich paneli (w myśl zasady, iż najlepiej nie stawiać tylko na jednego konia, a bardziej prozaiczne - dla większych zysków) i  też tak Wam sugeruję.  W każdym z nich, za wypełnioną ankietę otrzymuje się punkty. Zaś po zgromadzeniu ich określonej ilości można je wymienić na wybraną przez siebie nagrodę. Wymienię tutaj tylko te sprawdzone w języku polskim, z których otrzymuję regularne profity (kolejność przypadkowa):

  • Ipsos I-Say - dla mnie to jeden z najlepszych paneli. Ankiet jest stosunkowo dużo, a więc nietrudno uzbierać wymaganą ilość punktów do odbioru nagrody. Ja zazwyczaj wybieram voucher do sklepu Decathlon, choć są także dostępne m.in. Zalando, Media Markt czy TK Maxx. Istnieje też opcja przelewu na konto Pay Pal.

  • Opinie.pl - wysokość zarobków w głównej mierze jest uzależniona od naszego zaangażowania. Ankiet jest sporo, jednakże zdobycie pełnej puli punktów za poszczególne ankiety czasami sprawia trudność. Z nagród można tutaj wymienić doładowania telefonu, nagrody rzeczowe i przelew bankowy. I właśnie w ten ostatni zazwyczaj celuję. Czasem też, wybranym panelistom jest oferowane testowanie wybranych produktów, przez co można zwiększyć swoje zyski.

  • Klub GfK - zaproszenia do ankiet spływają dosyć regularnie, choć same ankiety nie są jakoś mocno punktowane. Jednak od czasu do czasu można brać udział w tzw. dzienniczkach internetowych (szeregu krótkich tygodniowych ankiet i instalacji oprogramowania badającego aktywność w sieci), przez co gromadzenie punktów jest szybsze. Z nagród to przede wszystkim doładowania telefonu (najczęściej wybierane przeze mnie), bony Sodexo (Żabka, Biedronka i Frisco) oraz e-karta prezentowa do internatowego sklepu Empik.

  • Badanie Opinii - trochę niedoceniany, aczkolwiek bardzo dobry panel. Warto  regularnie się do niego logować, bo nie każde powiadomienie o nowej ankiecie jest wysyłane na pocztę elektroniczną. Dodatkowy bonus można zdobyć, jeżeli po wypełnieniu ankiety, pochwalimy się tym faktem na swoim koncie na facebooku. Po uzbieraniu wymaganej ilości punktów można je wymienić na gotówkę (próg wypłaty to 50 zł). Na koniec dodam, iż w tym panelu jest również opcja zgłoszenia chęci udziału w badaniach tajemniczego klienta, co jest osobno wynagradzane.

  • Reaktor Opinii - w moim przypadku dostaję ankiety dosyć nieregularnie. W jednym miesiącu jest ich sporo, zaś w innym należą do rzadkości. Niemniej zawsze można tutaj coś uzbierać  i wymienić na gotówkę (próg wypłaty to 50 zł).

  • Imas Online -  dosyć dobrze "płatne" ankiety. Zbieranie punktów można przyspieszyć poprzez udział w testowaniu produktów (właśnie biorę udział w jednym z nich). Atutem jest dosyć niski próg wypłaty (tylko 30 zł), przez co można szybciej "spieniężyć" nasze punkty. Oprócz tego jest możliwość wyboru nagrody w postaci bonu płatniczego Sodexo.

  • Klub Kantar - jeden z moich ulubionych paneli. Zaproszeń do ankiet jest stosunkowo dużo, więc zbieranie punktów jest regularne. Dodatkowe punkty można otrzymać poprzez zaproszenie do testowania określonych produktów. Później można je wymienić na doładowanie do telefonu, e-kartę do sklepu empik.com czy przelew bankowy. Ten ostatni udało mi się zrealizować już kilka razy w tym roku.

 

Podsumowanie

 

Z wymienionych paneli korzystam już od dłuższego czasu. I z każdego z nich odbierałem nagrody. Inne nie spełniły moich oczekiwań, zaś jeszcze inne dopiero testuję (celowo jeszcze ich nie wymieniam). 

Choć dla niektórych może wydawać się to jako czasochłonne i żmudne zajęcie, to dla mnie jest dosyć ciekawe. W końcu nie każdy bierze udział w kreowaniu nowych produktów czy kształtowaniu opinii społecznej.
        

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz