poniedziałek, 4 stycznia 2021

Nawet 400 zł w nowej promocji banku Pekao

 

Promocja Pekao

Wczoraj opisywałem nową promocję Alior Bank, w której do zdobycia jest aż 400 zł. Okazuje się, iż Pekao nie chciał być gorszy i również proponuje 400 zł nowym klientom. To dosyć duże pieniądze biorąc pod uwagę dotychczasowe akcje promocyjne tego banku.

Okres promocji

Promocja trwa od 4/01/21 do 31/03/21.

Adresaci promocji

Uczestnikiem promocji może zostać osoba, która nie miała konta osobistego lub konta oszczędnościowego lub lokaty terminowej w Pekao w żadnym dniu od 4/01/19 do 31/12/20.

Warunki uczestnictwa

W pierwszym kroku należy złożyć wniosek o konto, a następnie zawrzeć umowę o konto wraz z kartą i aplikacją mobilną PeoPay.  Ważne, aby we wniosku o konto, jako sposób zawarcia umowy, wybrać opcję online (z wykorzystaniem biometrii) lub przez aplikację mobilną. Tylko sposób zawarcia umowy online pozwoli nam zgarnąć premię.

100 zł

 
Pierwszą nagrodę w wysokości 100 zł otrzymamy w formie 10 % moneybacku za płatności bezgotówkowe kartą w okresie od dnia założenia konta do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Jak łatwo obliczyć w tym czasie należy wydać łącznie 1.000 zł na zakupy w tradycyjnych punktach handlowych za wyjątkiem sklepów monopolowych, drogerii i aptek (a więc najbezpieczniej spełnić ten warunek podczas płatności w sklepach spożywczych, w których zazwyczaj zaopatrujemy nasze gospodarstwo). Dodatkowym warunkiem jest zapewnienie wpływu na konto na min. 500 zł w danym miesiącu (oprócz miesiąca założenia konta) i wykonanie co najmniej jednej płatności kartą w miesiącu. Od razu zaznaczę, iż w przypadku zasilenia konta może to być przelew z własnego konta w innych banku.

Wypłata nagroda nastąpi w postaci przelewu na nasze konto do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu promocyjnym.

200 zł


Druga nagroda w wysokości 200 zł jest również związana z 10 % zwrotem za płatności, ale tym razem za pomocą karty kredytowej. Wymogiem jest podpisanie umowy o dowolną kartę kredytową Pekao z logo Mastercard do 30/09/21. Po tym pozostają już płatności (te same obostrzenia jak w przypadku karty debetowej), bowiem promocyjny moneyback będzie naliczany w okresie 3 miesięcy od podpisania umowy (warto więc zrobić to na początku miesiąca, aby mieć więcej czasu na spełnienie tego warunku). Aby uzyskać pełen zwrot należy wydać tutaj 2.000 zł. Drugim warunkiem jest to, iż w każdym pełnym miesiącu (po miesiącu zawarcia umowy) należy wykonać co najmniej jedną transakcję tą kartą. Zresztą jest to dla nas korzystne, gdyż pozwoli na zwolnienie z opłaty za nią. Bowiem, właśnie z opłaty za "najbardziej opłacalną" tutaj kartę kredytową Elastyczną z limitem kredytowym od 1.000 do 30.000 zł zwalnia zaledwie jedna transakcja w okresie rozliczeniowym. W innym przypadku opłata miesięczna wyniesie 2,99 zł.Natomiast nie da rady uniknąć opłaty za wydanie karty - jest to 15 zł (koszt ten będzie również występował przy jej wznowieniu).

Wypłata nagroda nastąpi w postaci przelewu na rachunek karty do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu promocyjnym.

100 zł


Ostatnie 100 zł bank wypłaci za polecenie konta (w tym przypadku polecana osoba nie dostanie nic). Wymaga to uprzedniego zarejestrowania się w programie poleceń, a następnie przekazanie kodu polecenia osobie, która chciałaby założyć konto. Przy tym należy spełniać warunki aktywności poprzez zapewnienie jednorazowego wpływu na swój rachunek w wysokości min. 500 zł, wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą oraz zalogowanie się do aplikacji PeoPay.

Regulamin programu.
 
Warunki bezpłatności konta

Opłata za prowadzenie konta to 6 zł miesięcznie, lecz można jej łatwo uniknąć poprzez wypływ na konto minimum 500 zł miesięcznie. Podobnie łatwo można się pozbyć opłaty za kartę (3 zł) przez zaledwie jedną płatność kartą lub PeoPay w miesiącu. Dla osób do 26 roku zarówno konto jak i karta jest bezwarunkowo darmowe. Trzeba tutaj dodać, iż aplikacja mobilna jest niezbędna w dalszym funkcjonowaniu konta, bo jest ona jedynym darmowym narzędziem do autoryzacji transakcji. Wszystko przez to, iż bank pobiera opłatę w wysokości 0,20 zł za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24. Za darmo pieniądze wypłacimy z bankomatów Pekao oraz z dwóch dowolnych tego typu urządzeń w kraju po spełnieniu warunków bezpłatności konta w poprzednim miesiącu. Następne wypłaty z obcych bankomatów wiążą się z kosztem 2 % od pobranej kwoty (minimum 5 zł), więc lepiej ich unikać.

Podsumowanie


Jest to dobra okazja na zagarnięcie całkiem realnych 300 zł (z ostatnią nagrodą za polecenie może być trochę trudniej, aczkolwiek nie jest to niemożliwe). Co prawda trzeba wydać aż 3.000 zł, ale w dłuższej perspektywie czasu. Opisywana promocja to zwłaszcza łakomy kąsek dla byłych już klientów Idea Bank, który został przejęty przez Pekao. Warto spróbować zdobyć nagrodę na dobry początek współpracy z nowym bankiem nim już będzie za późno (regulamin nic nie wspomina o klientach Idea Bank, a okres karencji nie dyskwalifikuje tutaj takich osób).

Przejdź na stronę promocji.

Regulamin promocji 100 zł.

Regulamin promocji 200 zł.
1 komentarz:

  1. Swój zarobek można jeszcze zwiększyć o 50 zł poprzez rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile.

    OdpowiedzUsuń