czwartek, 27 maja 2021

Premia za regularne inwestowanie w ING

Ruszyła II edycji promocji pt. "Inwestuj w fundusze i rób swoje". Ponownie do zdobycia jest 100 zł, ale przy dobrze dobranym produkcie można więcej zarobić.

Okres promocji

Promocja trwa od 25/05/21 do 19/01/21, lecz zapisy do niej od 25/05/21 do 30/06/21.

Adresaci promocji

Z promocji mogą skorzystać aktualni klienci banku, którzy na poprzedzający dzień roboczy startu promocji oraz w momencie zapisywania się do niej nie posiadają jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na postawie umowy pośrednictwa z ING (za wyjątkiem IKE oraz IKZE inwestycyjnego, które nie są produktem objętym promocją).

Warunki uczestnictwa

W pierwszym kroku należy zapisać się do promocji (na swoim profilu w Moje ING, w sekcji Oferta ING) i wypełnić ankietę inwestycyjną w celu nadania profilu inwestora (sugeruje jakiego typu fundusze powinniśmy zakupić, ale oczywiście można wybrać samodzielnie). Po podpisaniu z bankiem umowy pośrednictwa należy nabyć wybrany fundusz inwestycyjny i złożyć dyspozycję regularnego inwestowania. Na powyższe składa się:
 
  • złożenie w Moje ING zlecenia otwarcia nowego rejestru;
  • dokonanie pierwszej wpłaty min. 1.000 zł na nabycie jednostek uczestnictwa na ten rejestr;
  • złożenie dyspozycji regularnego inwestowania na kwotę min. 500 zł.
     
W ramach promocji wymagane jest dokonanie co najmniej sześciu nabyć w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania (DRI) na  min. 500 zł każdej z nich (a więc w sumie co najmniej 7 nabyć  - jedno początkowe i 6 w ramach regularnego inwestowania).
 
Na dzień wypłaty premii należy posiadać jednostek nabytych na kwotę min. 3.000 zł (co oznacza, iż w takcie inwestowania możemy nimi aktywnie zarządzać tj. kupować i sprzedać).
 
100 zł zostanie przekazane na Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) uczestnika do 19/01/21.


Podsumowanie

 
Kolejna edycja promocji z inwestowaniem za pośrednictwem ING (już kilka różnych tego typu akcji było, a więc kilka "stówek" można było w stosunkowo łatwy sposób zarobić). Warunki trochę gorsze niż ostatnio (wymagana kwota regularnego inwestowania wzrosła z 300 zł na 500 zł), ale i tak w obecnej sytuacji inflacyjno-depozytowej (lepiej inwestować niż trzymać i tracić) warta rozważenia. 
 
Jeżeli zależy nam na samej premii to najlepiej wybrać jakiś bezpieczny fundusz. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko ewentualnej straty. Trochę inaczej niż ja postąpiłem, bowiem w poprzedniej edycji (jednak po konsultacji z pracownikami banku udało mi się do niej przystąpić!) wybrałem dosyć zmienny Indeks Surowców. Jednakże na razie jestem na plusie, więc póki co nie żałuję.
 
Zaś kto jeszcze nie ma konta w ING, a chciałby skorzystać z opisywanej promocji może jeszcze zarobić 160 zł na otwarciu konta. Tutaj może założyć konto i po spełnieniu prostych warunków cieszyć się z premii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz