poniedziałek, 6 kwietnia 2020

250 zł za konto w Credit Agricole

Po raz kolejny wystartowała promocja rachunku w Credit Agricole. Ponownie jest do zdobycia 200 zł premii, a dodatkowo co najmniej 50 zł w ramach programu poleceń.


Okres promocji

Promocja trwa od 1/01/20 do 30/04/20.

Adresaci promocji

Z akcji może skorzystać nowy klient. Nowy klient według Credit Agricole to osoba, która nie posiadała tam żadnego konta od 1/04/18 ani nigdy nie korzystała z promocji za przeniesienie konta.

Warunki uczestnictwa

W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek o konto, a następnie wybrać najlepszą opcję do uzyskania premia i realizować jej warunki. Możemy tutaj wybierać spośród (niezależnie od naszego wyboru, w każdej z nich nagroda wynosi maksymalnie 200 zł):

  • Premia za przeniesienie konta

Nie później niż w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy trzeba złożyć upoważnienie do przeniesienia konta z innego banku (a praktycznie do jego zamknięcia). Przy tym koniecznie jest również podanie nazwy i instytucji przekazującej wynagrodzenie, która Credit Agricole zamierza powiadomić o zmianie rachunku. Na szczęście dla zdobycia premii nie ma znaczenia czy nasze wynagrodzenie rzeczywiście trafi na nowo otwarte konto. Najważniejsze jest tutaj zapewnienie wpływów:

  • w kwocie co najmniej 1.000 zł miesięcznie przez kolejne 3 miesiące kalendarzowe dla uzyskania premii 100 zł lub
  • w kwocie co najmniej 3.000 zł miesięcznie przez kolejne 3 miesiące kalendarzowe dla uzyskania premii 300 zł.

Pierwszy z wpływów powinien zostać zrealizowany do końca kolejnego miesiąca po otwarciu rachunku. Dodam tutaj, iż tym "wpływem" nie może być przelew z naszego konta w innym banku. Bank przekaże nagrodę nie później niż na koniec kolejnego  miesiąca kalendarzowego po zapewnieniu trzeciego wpływu.

  • Zwrot za płatności mobilne

Premia ta dotyczy 5 % zwrotu za płatności mobilne w wysokości nie większej niż 16,67 zł miesięcznie. Przysługuje ona klientowi w ciągu 12 pełnych miesięcy od daty przystąpienia do promocji. Za transakcje mobilne uważane są wszystkie płatności za towary i usługi za pomocą BLIKa i za pośrednictwem karty dodanej do portfela cyfrowego Google Pay lub Apple Pay. Warto tutaj zaznaczyć, iż wykluczone są wszelkie "ułatwiacze", niemniej płatności zwykłych sklepach czy internecie jak najbardziej spełniają wymóg zwrotu. Premia za płatności mobile trafi na konto do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostaną spełnione warunki.

Uwaga: Premia za dany miesiąc zostanie naliczona pod warunkiem zapewnienia wpływu na nowo otwarte konto w wysokości minimum 1.000 zł. Tak jak w przypadku premii za przeniesienie konta,  tym "wpływem" nie może być przelew z naszego konta w innym banku. Należy również wykonać co najmniej 3 transakcje w danym miesiącu. 

  • CAsaver z bonusem 50 %

W trzeciej do wyboru korzyści mamy do czynienia z premią w wysokości 50 % wartości transakcji realizowanych w ramach usługi CAsaver. Maksymalna łączna kwota nagrody wynosi 200 zł, zaś miesięczna to 16,67 zł. Przysługuje ona klientowi w ciągu 12 pełnych miesięcy od daty przystąpienia do promocji. Na czym polega usługa CAsaver? Jest to zaokrąglenie transakcji kartą do pełnych kwot - maksymalnie do wielokrotności 10 zł. Takie zaokrąglenie trafia na konto oszczędnościowe CAsaver, a bank dorzuca od siebie 50 % tej kwoty. Premia zostanie przekazana do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków.

Uwaga: Premia za dany miesiąc zostanie naliczona pod warunkiem zapewnienia wpływu na nowo otwarte konto w wysokości minimum 1.000 zł. Także tutaj tym "wpływem" nie może być przelew z naszego konta w innym banku. Należy również dokonać płatności na co najmniej 200 zł w danym miesiącu.

Program poleceń

200 zł na start to jednak nie wszystko. Wszakże powyższą promocję można połączyć z programem poleceń banku i tym samym zgarnąć co najmniej dodatkowe 50 zł, a możne nawet i 550 zł. Jak zdobyć taką premię? W tym celu należy podać kod polecający obecnego klienta banku w trakcie składania wniosku. Oprócz tego koniecznie jest wyrażenie zgód marketingowych i handlowych oraz zawarcie umowy o konto w ciągu maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku.  Po otwarciu rachunku koniecznie jest zapewnienie wpływu na konto w kwocie minimum 1.000 zł lub dokonanie transakcji bezgotówkowych przy pomocy karty debetowej na kwotę co najmniej 300 zł. Warunek ten należy spełniać w każdym z kolejnych trzech miesięcy kalendarzowych następujących po podpisaniu umowy. Oczywiście po założeniu konta można wygenerować swój kod poleceń i polecić konto maksimum 10 osobom, co przyniesie nawet 500 zł zysku. Jak zwykle polecam pobranie kodu i jego rozpowszechnianie wśród swojej rodziny i znajomych, a przypadku braku takiej możliwości chętnie udostępnię swój kod - w tym celu proszę o kontakt za pośrednictwem e-mail.

Regulamin programu poleceń.

Warunki bezpłatności konta

Koszt prowadzenia konta to 7 zł miesięcznie, zaś posiadanie karty wiąże się z opłatą w wysokości 9 zł. Jednakże można się ich w łatwy sposób pozbyć poprzez wpływ 1.000 zł i wykonanie co najmniej jednej transakcji kartą lub BLIK.

Wartość dodana

Wartością dodaną jest tutaj promocyjne 3 % w skali roku dla kwoty do 30.000 zł. Oferta ta dotyczy nowych klientów banku czyli osób nie posiadających rachunku od 17/09/19. Aby z niej skorzystać należy wraz z kontem osobistym otworzyć Rachunek Oszczędzam i czerpać korzyści przez 4 miesiące. Po owych 4 miesiącach oczywiście warto przelać środki na korzystniejszy procent gdzie indziej.

Podsumowanie

Wydaje mi się, iż poprzednie edycje promocji Credit Agricole były troszkę lepsze. Nie chodzi mi tutaj o wielkość premii (ta jest według mnie ok), ale nieco trudniejsze warunki. Mam tutaj na myśli wykluczenie przelewów z własnego konta w innych banku. Z drugiej strony nie wykluczone, iż nadejdą "gorsze  czasy" również dla uczestników takich promocji, więc warto ją poważnie rozważyć.

Przejdź na stronę promocji.

Regulamin promocji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz