wtorek, 16 czerwca 2020

300 zł za kartę kredytową w PKO BP

W listopadzie ubiegłego roku opisywałem promocję karty PKO Mastercard Platinum. Nieprzypadkowo to wspominam, bo właśnie pojawiła się kolejna tego typu akcja. Ponownie jest do zdobycia 20.000 pkt w programie Bezcenne Chwile (wcześniej Mastercard Priceless Specials), co odpowiada kwocie w wysokości 300 zł.


Okres promocji

Akcja pt. "Punkty na start" trwa od 15/06/20 do 31/08/20 lub do wcześniejszego wyczerpania puli nagród, która wynosi 2.000 sztuk.

Adresaci promocji

W promocji nie wykluczeń, bowiem jest ona skierowana zarówno do nowych jak i obecnych klientów banku.

Warunki uczestnictwa

Aby zdobyć wspomnianą nagrodę należy podpisać umowę o wydanie karty kredytowej PKO Mastercard Platinum i za pośrednictwem banku przystąpić do programu Bezcenne Chwile (na etapie finalizacji wniosku jest możliwość deklaracji w tymże temacie). Po otrzymaniu plastiku należy wykonać transakcje bezgotówkowe na minimum 300 zł (nie będą brane pod uwagę transakcje anulowane ani zwrócone). Promocyjne punkty zostaną przyznane najpóźniej do 25 dnia kolejnego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji i będą ważne 6 miesięcy. Po zalogowaniu (za pomocą numery karty i daty urodzenia) do programu można je wymienić na nagrody z katalogu, a są to m.in. vouchery do takich sklepów jak Decathlon, Empik, RTV Euro AGD czy Circle K.

Warunki uzyskania i bezpłatności karty

Karta kredytowa Mastercard Platinum należy do segmentu prestiżowych. Jej posiadanie wiąże się z szeregiem przywilejów jak np. pakiet ubezpieczenia podróżnego. Posiadaczem takiej karty może zostać osoba pełnoletnia z min. dochodem w wysokości 1.000 zł oraz posiadająca zdolność kredytową na min. 5.000 zł (bo właśnie taki jest minimalny limit kredytowy, zaś górny to 200.000 zł). Trzeba liczyć się z tym, iż przyznanie karty kredytowej zależy od decyzji banku (na pewno pomoże w tym dobry "scoring" w Biurze Informacji Kredytowej).

Jaki jest koszt wspomnianej kredytówki?

Jedyna "stała" opłata jest związana z użytkowaniem i jej naliczana w skali roku (z dołu). Może ona wynieść:

  • 0 zł, gdy średnio w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 5.000 zł;
  • 125 zł, gdy średnio w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 125 zł;
  • 250 zł w pozostałych przypadkach.

W przypadku wcześniejszej rezygnacji klienta z karty lub rozwiązaniu umowy, opłata pobierana jest proporcjonalnie do okresu, za który należna jest opłata roczna.

Podsumowanie

 

Zdaje się, iż to już trzecia tego typu akcja. W poprzednich dwóch brałem udział i wszystko odbyło się bezproblemowo. Punkty zostały naliczone, a nagrody odebrane. Przy okazji tego typu promocji można przetestować kredytówkę największego polskiego banku, a przy tym zbierać punkty w programie Mastercard za codzienne płatności.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz