piątek, 29 kwietnia 2022

3, 4, 5 %...czyli godne uwagi oferty depozytowe

 

W ostatnim czasie coś się zaczyna dziać na rynku depozytów bankowych. Już nie starszą nas oferty po 0,10 %, a coraz częściej można spotkać te z trójką lub czwórką z przodu. Najczęściej są to oferty ograniczone czasowo jak i ilościowo, ale zawsze można coś dla siebie wybrać.

3 % w Santander Consumer Bank

 
Taka stawka obowiązuje do kwoty 50.000 zł w Santander Consumer Bank. Aby z niej skorzystać należy przelać do banku nadwyżkę nad saldo z dnia 26/04/22. Oczywiście dla nowego klienta wszystkie środki będą nowe. Promocyjna stawka będzie obowiązywała od momentu zasilenia konta do 30/07/22. Po tym terminie wskoczy oprocentowanie standardowe - 1,90 % w skali roku.

Do skorzystania z promocji wystarczy samo konto oszczędnościowe, które można założyć za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Produkt ten jest całkowicie bezpłatny, więc warto go wziąć pod uwagę.
 
 

4 % w ING

 
Wczoraj Bank Śląski odpali promocję z stawkę 4 % w skali roku. Z tej promocji może skorzystać nowy lub obecny klient ING, który od 28/04/22 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w złotówkach lub posiadał taki rachunek, lecz nie wykazywał na nim aktywności (tj. od 28/04/22 nie odnotowano żadnej wpłaty ani wypłaty, a średnie saldo nie przekraczało 10 zł). Wówczas wystarczy założyć (nowe lub pierwsze) Otwarte Konto Oszczędnościowe do 11/05/22. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty maksymalnie 200.000 zł. Później wskoczy nieatrakcyjne oprocentowanie standardowe (0,5 %). 

Jeżeli ktoś jeszcze nie ma konta w ING to w pierwszym kroku wypadało skorzystać z promocji z premią za 200 zł (za transakcje kartą, wpływy i oszczędzanie).

 

5 % w Nest Bank


Najwyższą stawkę z dzisiaj prezentowanych oferuje Nest Bank. Do wzięcia jest tutaj Lokata Witaj z oprocentowaniem na 5 % w skali roku. Taka stawka będzie obowiązywała przez 6 miesięcy dla kwoty 20.000 zł. Jednakże dodatkowym warunkiem jest zapewnienie wpływów na nowo otwarte konto osobiste w kwocie nie niższej niż 2.000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatności BLIK, operacja kartą, przelew (z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego). Warunki te trzeba spełniać w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty w całym okresie deponowania pieniędzy. 

W Nest Bank jest także oferta Nest Lokaty na Nowe Środki z oprocentowaniem 3,7 % w skali roku (nawet do 2 milinów złotych). Całość dopełnia konto oszczędnościowe Nest Oszczędności (3,5 % do 100.000 zł) oraz Nest Skarbonka (3,5 % do 10.000 zł). Godnym uwagi jest także, moje ulubione, Nest Rodzinne Oszczędności - konto oszczędnościowe z premią w zależności od liczy dzieci. Mechanizm jego działania co prawda opisywałem dawno, ale nadal jest on aktualny (tj. zasady i wysokość premii, a nie naliczona oprocentowanie).
 
Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z szerokiej ofert depozytowej w Nest Bank to powinien zacząć od założenia konta (jest ono szybkie i bezproblemowe). Na szczęście i ono i karta debetowa są bezwarunkowo darmowe.
 
 

Podsumowanie

 
Jak widać mamy klika niezłych opcji ulokowania oszczędności na przyzwoity procent. Co prawda jest on daleki od wskaźnika inflacji, ale to rozsądne rozwiązanie dla tych, którzy są zdeponować oszczędności na krótki czas i mieć je cały czas pod ręką. W innym przypadku lepszym rozwiązaniem są obligacje Skarbu Państwa.

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz